Przykładowe ćwiczenie w formie fragmentów gry z wykorzystaniem metody Life Kinetik.

Gra pochodzi z artykułu „Wybrane aspekty holenderskiej wizji szkolenia z Zeist”, którego autorem jest Mateusz Kaczor. Z całością można się zapoznać w nr 2/2021 (43) czasopisma Asystent Trenera.

Można zaobserwować, że w młodszych grupach wiekowych trenerzy podczas meczów podpowiadają swoim zawodnikom, jak mają się zachować, gdy stracą piłkę, bądź jak mają przejść do szybkiego ataku, gdy przechwycą piłkę. Wszystkich te umiejętności jesteśmy w stanie nauczyć zawodników w trakcie treningów i to w ich ulubionej formie, jakimi są małe gry. Poniżej przykład jednej z nich.

Opublikowane poniżej ćwiczenie to wybrany środek treningowy zaprezentowany w artykule „Wokół systemu 1–3–6–1. Część II. Budowanie gry w strefie średniej i wysokiej” opublikowanym w nr 6/2020 (41) czasopisma „Asystent Trenera”.

W poniższej grze zajmiemy się kwestią wykańczania akcji. Wiele bramek pada z obrębu pola karnego, a zatem założenia są takie: wiele bramek, wielu bramkarzy, mały plac gry, mało zawodników. Chodzi o to, aby zawsze oddawać jak najwięcej strzałów. Oddając bowiem dużo strzałów, musi się w końcu udać!

Zaprezentowana poniżej gra jest jednym z 27 przykładowych ćwiczeń kształtujących współdziałania w grze, które w swoim artykule wskazał prof. dr hab. Henryk Duda. Cały artykuł znajdziecie w nr 4/2020 (39) czasopisma „Asystent Trenera”.

Zaprezentowany poniżej środek treningowy jest stosowany przez sztab reprezentacji Polski w amputbolu podczas zgrupowań. Przy właściwym dostosowaniu można go z powodzeniem stosować również w treningach „klasycznej” piłki nożnej.

Zaprezentowana poniżej gra jest jednym ze środków treningowych części głównej konspektu o temacie: atak szybki bocznymi sektorami boiska. Konspekt śmiało można wykorzystać w: seniorach, juniorach starszych, juniorach młodszych, a nawet i w trampkarzach.

Poniższa gra pomocnicza jest jednym ze środków treningowych zaprezentowanych przez trenera Waldemara Fornalika i jego sztab szkoleniowy w nr 3/2018 (28) czasopisma „Asystent Trenera”.

Przedstawiona gra jest przykładowym środkiem treningowym doskonalącym grę ofensywną i pochodzi z artykułu „Praca opiera się na zaufaniu”. W artykule tym swoją wiedzą dzieli się sztab szkoleniowy Miedzi Legnica z Dominikiem Nowakiem na czele.

Zaprezentowane poniżej ćwiczenie ma wyłącznie charakter przykładowy. Ma reprezentować konkretne grupy środków. Wskazuje tylko pewne podejście do organizowania środków w treningu – powinno być wplatane do zajęć jako bodziec dodatkowy, uzupełniający główny temat zajęć.

Newsletter