Zaprezentowana poniżej gra zadaniowa pochodzi z konspektu jednostki treningowej opublikowanego w artykule „GNK Dinamo Zagrzeb. Opis stażu trenerskiego + konspekt jednostki treningowej drużyn U8 i U12”. Artykuł można znaleźć w nr 2/2023 (53) czasopisma Asystent Trenera.

Poniższe ćwiczenie pochodzi z artykułu „Specyfika pracy w kobiecej piłce nożnej oraz różnice w treningu dziewcząt i chłopców” autorstwa Marcin Wojdy, trenera drużyny kobiet UKS Ząbkovia Ząbki (1. liga).

Przykładowe ćwiczenie w formie fragmentów gry z wykorzystaniem metody Life Kinetik.

Gra pochodzi z artykułu „Wybrane aspekty holenderskiej wizji szkolenia z Zeist”, którego autorem jest Mateusz Kaczor. Z całością można się zapoznać w nr 2/2021 (43) czasopisma Asystent Trenera.

Można zaobserwować, że w młodszych grupach wiekowych trenerzy podczas meczów podpowiadają swoim zawodnikom, jak mają się zachować, gdy stracą piłkę, bądź jak mają przejść do szybkiego ataku, gdy przechwycą piłkę. Wszystkich te umiejętności jesteśmy w stanie nauczyć zawodników w trakcie treningów i to w ich ulubionej formie, jakimi są małe gry. Poniżej przykład jednej z nich.

Opublikowane poniżej ćwiczenie to wybrany środek treningowy zaprezentowany w artykule „Wokół systemu 1–3–6–1. Część II. Budowanie gry w strefie średniej i wysokiej” opublikowanym w nr 6/2020 (41) czasopisma „Asystent Trenera”.

W poniższej grze zajmiemy się kwestią wykańczania akcji. Wiele bramek pada z obrębu pola karnego, a zatem założenia są takie: wiele bramek, wielu bramkarzy, mały plac gry, mało zawodników. Chodzi o to, aby zawsze oddawać jak najwięcej strzałów. Oddając bowiem dużo strzałów, musi się w końcu udać!

Zaprezentowana poniżej gra jest jednym z 27 przykładowych ćwiczeń kształtujących współdziałania w grze, które w swoim artykule wskazał prof. dr hab. Henryk Duda. Cały artykuł znajdziecie w nr 4/2020 (39) czasopisma „Asystent Trenera”.

Zaprezentowany poniżej środek treningowy jest stosowany przez sztab reprezentacji Polski w amputbolu podczas zgrupowań. Przy właściwym dostosowaniu można go z powodzeniem stosować również w treningach „klasycznej” piłki nożnej.

Zaprezentowana poniżej gra jest jednym ze środków treningowych części głównej konspektu o temacie: atak szybki bocznymi sektorami boiska. Konspekt śmiało można wykorzystać w: seniorach, juniorach starszych, juniorach młodszych, a nawet i w trampkarzach.

Poniższa gra pomocnicza jest jednym ze środków treningowych zaprezentowanych przez trenera Waldemara Fornalika i jego sztab szkoleniowy w nr 3/2018 (28) czasopisma „Asystent Trenera”.

Newsletter