Poniższa gra pomocnicza jest jednym ze środków treningowych zaprezentowanych przez trenera Waldemara Fornalika i jego sztab szkoleniowy w nr 3/2018 (28) czasopisma „Asystent Trenera”.

Gra pomocnicza 6 × 6 na 4 bramki

Opis: każdy zawodnik porusza się w przypisanej strefie. Nie może przekroczyć też linii poziomej. Dwaj zawodnicy ofensywni poruszają się w 2 strefach również im przypisanych. Drużyna posiadająca piłkę gra na 2 kontakty, szukając podania do wyżej ustawionych partnerów, którzy poruszają się tak, aby otworzyć linię podania. Gdy zawodnik ofensywny otrzyma piłkę, musi podać do partnera, aby można było zaliczyć bramkę. Drużyna broniąca próbuje przechwycić piłkę, przesuwając się i zachowując reguły obrony strefowej. Gdy piłka minie zawodników drużyny broniącej, próbują uniemożliwić zdobycie bramki przez wysuniętych zawodników przeciwnika.

gra pomocnicza 1

Więcej środków treningowych stosowanych w Piaście Gliwice oraz wywiad z członkami sztabu szkoleniowego tej ekstraklasowej drużyny znajdziecie w artykule „Poprzez grę podnosi się jakość techniczno-taktyczną zawodników + Wybrane środki treningowe stosowane w GKS Piast SA” opublikowanym w nr 3/2018 (28) czasopisma „Asystent Trenera”.

gra pomocnicza 2

Tutaj można zamówić czasopismo „Asystent Trenera”