- Treningi
- Ćwiczenia treningowe
- Dieta i odżywki
- Formacje i taktyki
- Kontuzje leczenie
- Psychologia
Podbijanie piłki jest świetnym sposobem doskonalenia umiejętności panowania nad piłką, co podczas meczu zwiększy pewność siebie i wiarę w swoje możliwości Twoich zawodników.{jcomments on}
Cele ćwiczenia
Przeprowadzenie poniższego ćwiczenia ma przede wszystkim poprawić:
Nauka żonglowania może być przeprowadzana dla wszystkich grup wiekowych. Docelowo każdy zawodnik powinien być w stanie utrzymać piłkę w powietrzu używając wszystkich części ciała – stóp, ud, głowy, klatki piersiowej. Ale dla młodszych lub mniej doświadczonych piłkarzy najlepiej jest, jeśli zaczną od prostych podbić, żeby wczuć się w tą umiejętność. Dobrze też jest, jeśli ćwiczenie to wykonuje się na twardych nawierzchniach, ponieważ piłka nie odbija się dobrze na miękkich, błotnistych boiskach.
Technika wykonania ćwiczenia
Piłkę należy podbijać prostym podbiciem, trzymając palce skierowane ku górze i wykonując zagranie należy uderzać dokładnie pod piłkę.
Sposób wykonania ćwiczenia
Urozmaicenie ćwiczenia
Kiedy zawodnicy osiągną pewny stopień zaawansowania w żonglowaniu, sesja treningowa może zostać wzbogacona trudniejszymi ćwiczeniami. Zawodnik zaczyna od podbijania udem i chwyta piłkę. Potem wprowadza się podbicia na przemian kolanem, stopą i głową. Jak widać na załączonych zdjęciach zaczyna od zagrania kolanem, potem stopą podbija piłkę wysoko i gasi delikatnie piłkę głową, żeby spadła na kolano itd. (udo – stopa – głowa – kolano).
Zdjęcie 1.
Zawodnik zaczyna o podbicia piłki udem.
Zdjęcie 2.
Następnie opuszcza piłkę na stopę.
Zdjęcie 3.
Stopą podbija piłkę na głowę.