Mamy już lato, ale tematyką trzeciego już odcinka Foto Story Football Academy jest wyprawa na Antarktydę. Przypominamy, iż projekt powstał z myślą o najmłodszych adeptach sztuki piłkarskiej oraz ich rodzicach. Głównym tej naszej inicjatywy jest zbliżenie Rodzica i dziecka do siebie oraz zachęcić ich do wspólnej aktywności ruchowej.

{jcomments on}

 

Główną rolę w projekcie pełni Rodzic, który wciela się w rolę trenera. Jego zadaniem jest zorganizować oraz przeprowadzić zabawy piłkarskie z dzieckiem – zgodnie z propozycją przedstawioną przez Football Academy. Każdy z „treningów” jest zaplanowany na około 45 – 60 min i składa się z 4 części:

 

  1. INDYWIDUALNA ZABAWA DZIECKA,
  2. RODZINNA ZABAWA,
  3. ĆWICZENIE STRZELECKIE oraz
  4. MAŁA GRA.

 

Foto Story Football Academy jest przeznaczony dla dzieci w wieku 4 i 5 lat. Ze względu na wiek małych piłkarzy, wszystkie propozycje treningowe mają swoją indywidualną historię przewodnią. W trakcie treningów ćwiczący wcielają się w postać m.in. policjantów, piratów czy turystów zwiedzających Afrykę (tym razem Antarktydę). Taki charakter zajęć gwarantuje rozwój wyobraźni dzieci oraz wpływa na ich poziom edukacji i sprawności ruchowej.

 

A więc zapraszamy na „Wyprawę na Antarktydę”.

 

Poprzednie części foto story: