{jcomments on}Jak doprowadzić do sytuacji, aby przeciwnik z piłką znajdował się na pozycji jak najmniej niebezpiecznej dla Twojego zespołu? Zbyt często zawodnicy bronią się w taki sam sposób, niezależnie od tego, w którym miejscu boiska się znajdują.

 

 

Zawodnicy w danym momencie biorący udział w zadaniach defensywnych wykonują uzasadnioną pracę utrzymywania się pomiędzy zawodnikiem, który może zdobyć gola, a bramką. A niektórzy starają się zapobiec zagraniu, które znacząco podniesie prawdopodobieństwo zdobycia gola przez przeciwnika. Jednak często nie biorą pod uwagę okoliczności, w którym miejscu boiska aktualnie się znajdują i gdzie najlepiej by było, aby piłka została zagrana, aby stała się mniej niebezpieczna.

 

Generalna zasada

 

Zgodnie z generalną zasadą, wyznacz 2 linie, których początek znajduje się w środku bramki, której twoja drużyna broni. Kąt między tymi liniami powinien mieć 60º. Gdy Twoja drużyna broni się na swojej połowie boiska, musi skoncentrować się na tym, aby utrzymywać piłkę na zewnątrz kąta wyznaczanego przez obie linie. 

 

 

Rysunek 1.

 

Prawdopodobieństwo strzelenia bramki przez przeciwnika znacznie spada, gdy piłka znajduje się na zewnątrz wyznaczonego kąta . Utrzymywanie piłki w zaznaczonych na jasno strefach na powyższym rysunku ekstremalnie utrudni zdobycie gola Twojemu przeciwnikowi.  

 

Sugestia czytelnika

 

Jeden z naszych Czytelników zasugerował inne rozwiązanie  strefy wyznaczającej najbardziej niebezpieczne miejsce do utraty bramki. Poniżej umieszczamy rysunek zgodny z opinią Czytelnika. Zachęcamy do dyskusji na ten temat.

 

 

Rysunek 2.