{jcomments on}Jeśli szukasz sposobu na poprawienie przyjęcia piłki u swoich zawodników, to poniższy trening pomoże Ci w tym, aby wykonywali ten element piłkarski odpowiednio. Pierwsze dotknięcie piłki jest bardzo ważne, gdyż dobrze wykonane wytwarza miejsce zawodnikowi i ułatwia kolejne działania.

 

 

Zawodnicy drużyny atakującej, którzy w danym momencie meczu nie posiadają piłki, muszą być stale w pogotowiu. Powinni obserwować to co się wokół nich dzieje, gdzie znajdują się przeciwnicy, a gdzie ich partnerzy z drużyny. Doskonała orientacja sprawi, że w momencie, gdy piłka do nich trafi nie będą tracić czasu na rozglądanie się i zastanawianie gdzie ją zagrać, tylko już przed jej otrzymaniem będą doskonale wiedzieć co chcą z nią zrobić i jak to wykonać. Czy mogą spokojnie przyjąć piłkę i poprowadzić ją, czy muszą od razu zagrywać do partnera z drużyny? Jeśli tak, to do którego?

 

Rozgrzewka

 

Pierwsze ćwiczenie potraktuj jako rozgrzewkę. Odbywa się ona w parach. Każda para potrzebuje 4 pachołki (grzybki) i 1 piłkę. Zawodnicy zagrywają piłkę do siebie pomiędzy pachołki, a przyjęcie musi być wykonane w taki sposób, aby od razu wyprowadzić piłkę na zewnątrz ustawionej bramki i odegrać do partnera. Ćwiczenie powinno trwać przez kilka minut. Trzeba zwrócić uwagę zawodnikom na to, aby używali obu nóg naprzemiennie.

 Rysunek 1.

 

Ćwiczenie

 

Zawodnicy prowadzą piłkę wewnątrz oznaczonego placu i zagrywają piłkę przez ustawione na liniach końcowych bramki do partnerów ustawionych za placem. Zawodnik ustawiony za boiskiem przyjmuje piłkę w taki sposób jak w ćwiczeniu rozgrzewkowym, czyli tak, aby przyjęciem wyprowadzić piłkę na zewnątrz bramki i wbiega z piłką do wewnątrz oznaczonego placu. Natomiast gracz zagrywający piłkę zajmuje miejsce tego, do którego ją podał.

 Rysunek 2.

 

Gra na utrzymanie się przy piłce

 

W grze bierze udział 6 zawodników, którzy grają 3 na 3 wewnątrz oznaczonego boiska. Celem gry jest zagranie piłki do partnera ustawionego na zewnątrz pola gry i wybiegnięcie za piłką. Zawodnik do którego skierowane jest zagranie musi dobrze przyjąć piłkę i wrócić z nią w boisko. Za każde tak wykonane zagranie przyznaje się punkt.

 Rysunek 3.