{jcomments on}Na pewno zastanawiałeś się niejednokrotnie, dlaczego zawodnik fantastycznie prezentujący się na treningu, w meczu jest tylko cieniem siebie i nie gra nawet na 50% swoich umiejętności, choć bardzo chciałby zaprezentować wszystko, co potrafi? Albo, dlaczego najlepszy zawodnik danej drużyny po przejściu do innej nie potrafi zaprezentować swoich największych walorów?

 

Najlepsi trenerzy na świecie zdają sobie sprawę, że o tym, czy zawodnik stanie się ponadprzeciętnym graczem decydują 3 podstawowe elementy:

 

  1. Zdolności i warunki atletyczne (fizyczne) – szybkość, ruch (dynamika ruchu), siła, wytrzymałość, dobra kondycja itp.
  2. Umiejętności techniczne – podania, dryblingi, prowadzenie piłki, ustawienie itp.
  3. Cechy mentalne – wiara we własne umiejętności, zaangażowanie, koncentracja i opanowanie.

 

Psychologia wyjaśni i dostarczy Ci praktycznych rad i wskazówek oraz pomoże: - zrozumieć i ulepszać kluczowe cechy mentalne, które różnicują osiągnięcia zawodników; - proste metody jak możesz używać treningu mentalnego w programie szkolenia; - motywować zawodników, tak, żeby rozwijali się zarówno jako piłkarze, jak i jako ludzie.

 

Jeśli jako trener piłki nożnej lepiej zrozumiesz, jak możesz rozwijać i ulepszać siłę i umiejętności mentalne, to wtedy zarówno Ty, jak i Twoi zawodnicy będziecie mogli uczyć się, jak stawać się lepszymi. Dowiesz się również jak „piękna gra” jaką jest futbol, może dostarczać jeszcze więcej zabawy i radości pomimo konieczności osiągania jak najlepszych wyników. Pomoże Ci w tym oczywiście psychologia.

 

Wielu trenerów poświęca mnóstwo czasu i energii, aby ulepszać techniczne i atletyczne umiejętności swoich piłkarzy, a zbyt mało zajmują się tym, co wielu ludzi uważa za ważniejsze od siły mięśni – siłą umysłu.

 

Niewątpliwie każdy trener piłki nożnej i nie tylko chciałby, aby jego zawodnicy byli pełni zaangażowania, skupieni i zmotywowani.

 

Psychologia pomoże: - w przygotowaniu zawodników i ich gotowości do osiągania coraz lepszych wyników sportowych, - uwierzyć zawodnikom w swoje umiejętności, - zmotywować piłkarzy do działania, - pobudzać wyobraźnię graczy, - uzmysłowić poszczególnym piłkarzom ich cele sportowe (i nie tylko), do których mogą dążyć.