W nr 1/2021 (42) Asystenta Trenera w artykule „Relacja ze stażu w Akademii Piłkarskiej SK Rapid Wiedeń” znajdziecie również dwie jednostki treningowe drużyny rezerw zaobserwowane podczas stażu. Warto dodać, że w grupach od U15 do seniorów jednostka treningowa zbudowana jest podobnie…
W grupach od U15 do seniorów jednostka treningowa zbudowana jest zasadniczo z dwóch części:
- część wstępna – ok. 30 min – rozgrzewka ogólnorozwojowa z elementami mobilizacji i aktywacji oraz siły, wytrzymałości i stabilizacji, z akcentem na grupę mięśni kulszowo-goleniowych (podczas obserwacji w trakcie stażu zazwyczaj prowadzona w hali), następnie tzw. małe gry lub fragmenty gier w równowadze lub nierównowadze z akcentem na komunikację, percepcję i szybkość działania – zwykle na małej przestrzeni,
- część główna – ok. 60 min – 1, 2 lub 3 ćwiczenia techniczno-taktyczne, fragmenty gier i gry pomocnicze z akcentem na atak, obronę lub fazy przejściowe, często z progresją, charakteryzujące się wysoką intensywnością i objętością obciążeń oraz dużą liczbą kontaktów z piłką każdego zawodnika, podań, strzałów itp.
Dużo więcej informacji znajdziecie w artykule „Relacja ze stażu w Akademii Piłkarskiej SK Rapid Wiedeń”, którego autorem jest Witold Przychodzeń, opublikowanym w nr 1/2021 (42) czasopisma „Asystent Trenera”.
W artykule m.in:
- Szansa dla wychowanków
- Własna filozofia kluczem
- Założenia i cele treningowe
- Rozwój nie tylko piłkarski
- Identyfikacja z klubem
- Otwarte drzwi do akademii
- Jednostka treningowa
- Podsumowanie
- 2 konspekty treningowe
Tutaj można zamówić czasopismo „Asystent Trenera”