Zaprezentowana poniżej gra zadaniowa 5 + 1 × 5 + 1 + 4N na skróconym polu gry pochodzi z części końcowej sesji treningowej opublikowanej w nr 2/2022 (49) czasopisma „Asystent Trenera”.

Tematem sesji treningowej, z której pochodzi poniższa gra było doskonalenie przyjęć i podań piłki w małych grach zadaniowych.

Gra zadaniowa 5 + 1 × 5 + 1 + 4N na skróconym polu gry

athletic bilbao 1

Opis: organizacja jak na grafice. Zadaniem zawodników w fazie ataku (posiadanie piłki) jest stworzenie przewagi liczebnej poprzez wykorzystanie do gry zawodników neutralnych ustawionych na bokach boiska. Zawodnik neutralny ma maks. 2 kontakty z piłką. Bramka zdobyta po podaniu z bocznego sektora gry przez zawodnika neutralnego jest liczona podwójnie. Trener wprowadza progresywne modyfikacje gry:

  • strzał bez przyjęcia liczony podwójnie,
  • strzał z głowy po dośrodkowaniu liczony podwójnie,
  • bramka zdobyta po wykonaniu określonej liczby podań liczona podwójnie itp.

Czas: 20 min.

Kompletny konspekt treningowy znajdziesz w artykule „Relacja ze stażu trenerskiego w Kraju Basków” opublikowanego w nr 2/2022 (49) czasopisma „Asystent Trenera”.

Tu zamówisz to wydanie: https://bit.ly/AsystentTrenera49

W tym obszernym artykule znajdziesz również konspekty treningowe:

  • I drużyny Athletic Bilbao,
  • drużyny U18 tego klubu.

Możesz też zakupić to wydanie w wersji elektronicznej: https://sklep.asystent-trenera.pl/pl/p/Asystent-Trenera-nr-22022-49-wydanie-elektroniczne/535

Lub tylko ten artykuł: https://sklep.asystent-trenera.pl/pl/p/Relacja-ze-stazu-trenerskiego-w-Kraju-Baskow/519