Podczas odbywania stażu w Real Club Deportivo de La Coruna duże wrażenie na naszym autorze zrobił trening wyrównawczy, którego intensywność przerosła jego wyobrażenia.

 

W uproszczeniu, jest to układ dwóch ćwiczeń: forma strzelecka ze wstawką biegową i gra z bramkarzami 5 × 5 na zmniejszonym polu. Czas pierwszej części to ok. 25 min utrzymanej w niesamowitej intensywności. Ciągłość drugiego elementu, czyli gry, zapewniają trenerzy, wprowadzając piłki na pole gry. Dzięki temu efektywny czas pracy w grze waha się w granicach 15 min.

 

Poniżej przykładowe ćwiczenie:

 

 

Opis:

Forma używana do treningu wyrównawczego. Zawodnicy pracują w trójkach wg schematu. Startują jednocześnie na sygnał trenera, wykonując przebieżkę zgodną z grafiką. Po obiegnięciu tyczek otrzymują pierwszą piłkę od trenera – zakończenie akcji dośrodkowaniem i strzałem. Następnie po powrocie za linię szesnastki trener zagrywa drugą piłkę – zakończenie akcji bezpośrednim strzałem.

 

Czas ćwiczenia:

Czas ćwiczenia 25 min. Czas pracy 30 s. Czas odpoczynku 45 s.

 

Uwagi:

Bardzo wysoka intensywność.

 

Powyższe ćwiczenie pochodzi z artykułu „Real Club Deportivo de La Coruña – relacja ze stażu” opublikowanego w nr 3/2017 (22) czasopisma „Asystent Trenera”. W tym artykule znajdziecie proste ćwiczenia, sprawdzone formy treningowe i konsekwentnie realizowane założenia, które w połączeniu ze sobą tworzą filozofię gry klubu z La Coruñii.

 

Tutaj można zamówić czasopismo „Asystent Trenera”