Projekt powstał z myślą o najmłodszych adeptach sztuki piłkarskiej oraz ich rodzicach. Głównym celem tej inicjatywy jest zbliżyć rodzica i dziecko do siebie oraz zachęcić do wspólnej aktywności ruchowej. Foto Story Football Academy to zbiór prostych i przydatnych scenariuszy treningowych, które mają być inspiracją oraz zachętą do wyjścia na świeże powietrze i doskonalenia umiejętności ruchowych najmłodszych piłkarzy.

{jcomments on}

 

Główną rolę w naszym projekcie pełni rodzic, który wciela się w rolę trenera. Jego zadaniem jest zorganizować oraz przeprowadzić zabawy piłkarskie z dzieckiem - zgodnie z propozycją przedstawioną przez Football Academy. Każdy z 'treningów' jest zaplanowany na około 45-60 min i składa się z 4 części:

 

  • indywidualna zabawa dziecka,
  • rodzinna zabawa,
  • ćwiczenie strzeleckie,
  • mała gra.

 

Foto Story Football Academy jest przeznaczony dla dzieci w wieku 4 i 5 lat. Ze względu na wiek małych piłkarzy, wszystkie nasze propozycje treningowe mają swoją indywidualną historię przewodnią. W trakcie treningów ćwiczący wcielają się w postać m.in. policjantów, piratów czy turystów zwiedzających Afrykę. Taki charakter zajęć gwarantuje rozwój wyobraźni dzieci oraz wpływa na ich poziom edukacji i sprawności ruchowej.

 

Koniecznie zobacz pierwszy odcinek - „Ruch drogowy".