Przedstawione poniżej ćwiczenie pochodzi z konspektu przedstawionego w nr 1/2019 (32) AT, którego tematem głównym był drybling. Dodatkowymi celami były: koordynacja i wysokie zaangażowanie zawodników.

Przedstawione zajęcia są na tyle uniwersalne, że z zaprezentowanymi zadaniami poradzą sobie początkujący, ale jednocześnie będzie to też wyzwanie nawet dla grupy zaawansowanej (przy odpowiednim prowadzeniu przez trenera).

Wybijanka z bramkami

3–4 osoby są bez piłek (wybijający). Pozostałe dzieci prowadzą piłki w strefie środkowej. Ich zadaniem jest ochrona piłek przed wybijającymi. Gdy wybijający odbierze piłkę, musi wyprowadzić ją ze strefy środkowej i zdobyć bramkę. Zawodnik, który straci piłkę, próbuje ją odzyskać lub po strzale wybijającego bierze piłkę z bramki i wraca do prowadzenia w strefie środkowej. Wybijający próbują zdobyć jak najwięcej bramek. Trener zmienia osoby wybijające co kilkadziesiąt sekund.

Więcej znajdziecie w artykule „Drybling dla najmłodszych – konspekt dla żaków (U8)”, którego autorem jest Jakub Śpiegowski, opublikowanym w nr 1/2019 (32) czasopisma „Asystent Trenera”.

Tutaj można zamówić czasopismo „Asystent Trenera”