Każdy szkoleniowiec powinien kierować się w swej pracy określonymi zasadami. Mogą to być reguły, które trener układa sam, można też posiłkować się metodologią stworzoną przez innych. W Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa funkcjonuje „10 przykazań trenera”, do zapoznania się z którymi serdecznie zapraszam.

 

Dziesięć przykazań trenera to – w skrócie – metodologia pracy, którą powinni się kierować szkoleniowcy pracujący z zawodnikami na boisku, a także poza nim. Uważam osobiście, że prostota jest najważniejsza. Nie ma sensu komplikować sobie niepotrzebnie pracy. Stąd też nazwa „10 przykazań” – w Kościele Katolickim przestrzeganie Dekalogu jest najistotniejsze. Dlatego, choć dajemy dużo swobody trenerom pracującym w Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa, bo są fachowcami, muszą mieć pewien drogowskaz, w którą stronę podążać.

 

 

Więcej na ten temat przeczytacie w artykule „Dekalog trenera, czyli 10 najważniejszych zasad”, którego autorem jest Radosław Mozyrko, Manager Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa, opublikowanym w nr 5/2017 (24) czasopisma „Asystent Trenera”.

 

Tutaj można zamówić czasopismo „Asystent Trenera”