Nawiązując do zeszłotygodniowej propozycji ćwiczenia tygodnia FA, dzisiejsza gra również utrzymana jest w tematyce tzw. faz przejściowych. Jest to kolejna bardzo kompleksowa propozycja, która doskonali wszystko, co w piłce nożnej jest najważniejsze, czyli technikę, taktykę, zdolności fizyczne czy szeroko pojętą komunikację.

 

Propozycja nr 12

Kategoria: 8–12 lat

Przybory: stożki, piłki, oznaczniki

Umiejętność techniczna: technika biegu, uderzenia piłki, drybling, przyjęcie piłki, zwody

Umiejętność taktyczna: współpraca grupowa, budowanie ataku szybkiego, przejście z obrony do ataku i z ataku do obrony, percepcja pola gry, reakcja na stratę piłki

 

 

Przebieg: podział na dwie drużyny (atakującą i broniącą).

Zadaniem niebieskich (atak) jest, grając początkowo w przewadze 5 × 1, zdobyć gola.

Zadaniem czerwonych (obrona), w momencie kiedy bramkarzy wykona podanie do niebieskiego, jest jak najszybciej z szerokiego ustawiania przy narożnikach, zbiec do środka pola gry, odebrać piłkę i zdobyć gola.

Gra kończy się w momencie zdobycia bramki, bądź wyjścia piłki poza pole gry.

 

Modyfikacje: zawodnicy czerwoni ustawieni przy niebieskich, na pierwszy sygnał trenera, startują niebiescy (atak), obiegając najbliższy narożnik. Na drugi sygnał (odstęp 3 s) startują czerwoni (obrona). Tylko zawodnicy na środku pozostają na swoim miejscu. W momencie kiedy zawodnicy niebiescy obiegną narożnik, bramkarz wykonuje podanie do dowolnego zawodnika, rozpoczynając tym samym grę, w której należy zdobyć bramkę.