Tym razem propozycja gry dla bardziej zaawansowanych grup w wieku 10–12 lat. Gra, w której celem oprócz utrzymania się przy piłce, jest skuteczne przejście z obrony do ataku, za pomocą celnego podania po odbiorze piłki. Dynamiczna i szybka gra o wielu zmiennych powoduje, że koncentracja i zaangażowanie zawodników jest na wysokim poziomie. Wszyscy są „pod grą”. Dla bardziej zorganizowanych grup, rolę zawodników zewnętrznych mogą przyjąć odpowiednio bramkarze, boczni obrońcy oraz środkowi pomocnicy.

 

Propozycja nr 6

Kategoria: 10–12 lat

Przybory: pachołki, piłki, oznaczniki

Umiejętność techniczna: podania wewętrzną częścią stopy, ruch bez piłki, drybling, zwody, przyjęcia piłki

Umiejętność taktyczna: utrzymanie się przy piłce, podejmowanie decyzji, przejście z obrony do ataku, celne podanie po odbiorze piłki, pozycyjność

 

 

 

Przebieg: zadaniem drużyny przy piłce (czerwoni) jest utrzymać się przy niej, grając w przewadze jednego zawodnika w swoim sektorze boiska (5 × 4). Dodatkowo czerwonych zawodników wspomagają zawodnicy zewnętrzni, którzy poruszają się po bokach swojego pola gry. Gdy przeciwnikom (niebieskim) uda się przejąć piłkę, ich zadaniem jest podać ją do swojego sektora boiska do środkowego bądź zewnętrznego zawodnika. Po podaniu wszyscy niebiescy oraz 4 czerwonych zawodników przebiega na drugą stronę, gdzie niebiescy grają na utrzymanie.

 

Uwaga: pomiędzy dwoma sektorami tworzymy odstęp 5 m, tak by zawodnicy zewnętrzni mogli się swobodnie i bezpiecznie poruszać.

Zawodnicy zewnętrzni ustawieni pomiędzy dwoma sektorami mogą blokować podanie na drugą stronę, tak by utrzymać piłkę w swoim boisku.

Zwracamy uwagę na mobilność zawodników zewnętrznych.

 

Modyfikacje:

  • ograniczamy liczbę kontaktów zawodników zewnętrznych
  • po podaniu następuje zmiana pomiędzy zawodnikiem podającym a zawodnikiem zewnętrznym