Kolejna propozycja ćwiczenia tygodnia to gra, w której odbywa się rywalizacja 1 × 1 (w pierwotnej wersji) lub 2 × 1 (po modyfikacji). To doskonała propozycja, w myśl zasady KOMUNIKACJA– DECYZJA – WYKONANIE. Dzięki prostemu schematowi rozstawienia przyborów treningowych, całą jednostkę treningową można spokojnie przeprowadzić w oparciu o prezentowany układ.

 

Propozycja nr 3

Kategoria: 6–12 lat

Przybory: 2 bramki, oznaczniki, piłki, pachołki, stożki

Umiejętność techniczna: prowadzenie piłki, podania wewnętrzną częścią stopy, drybling, zwód

Umiejętność taktyczna:

działania defensywne: pozycja obronna, gra od 1 × 1 do 2 × 1 w obronie

działania ofensywne: gra od 1 × 1 do 2 × 1w ataku, podjęcie decyzji

 

 

Przebieg: czerwony zawodnik prowadzi piłkę do środka pola gry w tempie meczowym, po czym wykonuje podanie do zawodnika ustawionego naprzeciwko (niebieski), którego zadaniem jest odegrać do trzeciego ćwiczącego (żółty). Czerwony po podaniu pełni rolę obrońcy, który gra 1 × 1 z żółtym. Zadaniem żółtego jest wygrać pojedynek i przeprowadzić piłkę przez jedną z dwóch ustawionych z pachołków bramek. Gdy czerwonemu uda się odebrać piłkę żółtemu, przeprowadza ją poza obszar gry, tak by nie odebrał jej żółty.

 

Uwagi:

  • zawodnicy wychodzą do piłki (stożki wyznaczają tylko pozycje wyjściowe)
  • zawodnik z piłką stara się jak najszybciej przeprowadzić ją przez jedną z dwóch bramek
  • trener zmienia zawodników grupami po upływie np. 2 min

 

Modyfikacja:

  • zawodnik atakujący, po przeprowadzeniu piłki przez bramkę z ustawionych pachołków, oddaje celne uderzenie do małej bramki ustawionej w odległości 5-10 m (zależne od grupy)
  • zawodnik odgrywający piłkę (niebieski), po podaniu obiega za plecami żółtego i grają 2 × 1 z czerwonym, po czym kończą akcję strzałem
  • do bramek dodajemy bramkarzy