Skuteczny drybling jest najważniejszym elementem piłkarskiego rzemiosła na każdym poziomie. Wobec tego także u najmłodszych graczy w treningu nie może zabraknąć ćwiczeń czy zabaw związanych z prowadzeniem piłki różnymi częściami stopy, ze zmianą tempa oraz kierunku prowadzenia piłki.

 

W funkcjonowaniu Lech Poznań Football Academy, która jest przedsionkiem Akademii Lecha Poznań, najważniejszymi elementami w nauczaniu najmłodszych adeptów piłki nożnej jest prowadzenie piłki oraz zwody.

 

W stosowanych fundamentach gry nieodzownym elementem jest perfekcyjna kontrola nad piłką oraz wygrywanie pojedynków. W nauczaniu i doskonaleniu gry 1 × 1 do danej kategorii wiekowej stosujemy zunifikowane formy dryblingu. W wybranych środkach treningowych prezentujemy nauczanie i doskonalenie zwodów STEP OVER, SCISSORS oraz LITERKA V.

 

Zwody LITERA V oraz SCISSORS

 

 

W kategoriach naborowych U4 i U5 forma przekazu treningu prowadzona jest za pomocą opowieści (scenariusza bajki), natomiast od kategorii U6 wprowadzamy element w piłkarskich zabawach.

 

Wybrane środki treningowe w materiałach filmowych zostały przedstawione przez trenerów Macieja Bandosza i Piotra Mydlikowskiego w grupach treningowych U4–U5 oraz U6.

 

U4–U5

 

 

U6

 

 

Więcej środków treningowych dla grup treningowych U4–U5 oraz U6 zawiera artykuł „Nauczenie oraz doskonalenie prowadzenia piłki i zwodów w Lech Poznań Football Academy” opublikowany w nr 2/2015 (9) czasopisma „Asystent Trenera”.

 

Tutaj można zamówić czasopismo „Asystent Trenera”