„Policjanci i złodzieje” to już 6. propozycja treningowa projektu „Foto Story Football Academy”. Jego celem jest zbliżenie rodzica i dziecka do siebie oraz zachęcenie do wspólnej aktywności ruchowej. „Foto Story Football Academy” jest przeznaczony dla dzieci w wieku 4 i 5 lat.

{jcomments on}

 

Główną rolę w przedstawianym projekcie pełni rodzic, który wciela się w rolę trenera. Jego zadaniem jest zorganizowanie oraz przeprowadzenie zabawy piłkarskiej z dzieckiem – zgodnie z propozycją przedstawioną przez Football Academy. Każdy z 'treningów' jest zaplanowany na około 45–60 min i składa się z 4 części:

 

  1. INDYWIDUALNA ZABAWA DZIECKA
  2. RODZINNA ZABAWA
  3. ĆWICZENIE STRZELECKIE
  4. MAŁA GRA

 

Ze względu na wiek małych piłkarzy wszystkie propozycje treningowe mają swoją indywidualną historię przewodnią. W trakcie treningów ćwiczący wcielają się w postać m.in. policjantów, piratów czy turystów zwiedzających Afrykę. Taki charakter zajęć gwarantuje rozwój wyobraźni dzieci oraz wpływa na ich poziom edukacji i sprawności ruchowej.

 

Zobacz, ja przeprowadzać zabawę „Policjanci i złodzieje”.

 

Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałymi propozycjami treningowymi, które ukazały się do tej pory. Zapraszamy do kącika „Foto Story Football Academy”!