Trening indywidualny (pod pozycje) ma na celu doskonalenie zdolności i umiejętności piłkarza oraz eliminowanie błędów, które po skorygowaniu przyczynią się do podnoszenia jego skuteczności w grze. Powinien uwzględniać doskonalenie zadań treningowych wynikających z aktualnego stanu wytrenowania, posiadanych umiejętności i zajmowanej pozycji na boisku.

{jcomments on}

 

 

Założenia:

  • zawodnik w kwadracie ćwiczy prowadzenie piłki ze zmianą kierunku i celność podania,
  • zawodnicy czerwono-biali wykonują podania wzdłuż linii bocznej,
  • zawodnicy biało-niebiescy wykonują podania w poprzek boiska,
  • zawodnicy biało-czarni (lewi obrońcy) ćwiczą dośrodkowania po podaniu na wolne pole,
  • zawodnicy czerwono-czarni (prawi obrońcy) ćwiczą dośrodkowania, ale po podaniu kontrującym.

 

Powyższy materiał pochodzi z artykułu Leszka Ojrzyńskiego „Atak szybki wraz z propozycjami ćwiczeń przygotowujących do jego stosowania oraz trening specjalistyczny w systemie 1–4–4–2” opublikowanym w nr 5 (4/2014) czasopisma „Asystent Trenera”. W artykule autor zajął się atakiem szybkim – wraz z przedstawieniem kilku ćwiczeń, które stosował, przygotowując drużynę do jego zastosowania. Omówił również trening specjalistyczny (indywidualny pod pozycje, grupowy w formacjach i grupowy między formacjami) przygotowujący do gry w systemie 1–4–4–2.

 

Przypominamy, że Leszek Ojrzyński przygotował cykl artykułów dotyczących systemu 1–4–4–2. Znajdują się w 3 kolejnych numerach czasopisma „Asystent Trenera” – nr 3, 4 i 5.

 

Tu możesz zamówić wszystkie numery czasopisma, w których znajdują się materiały treningowe Leszka Ojrzyńskiego dotyczące systemu gry 1–4–4–2.