Jest to kolejne ćwiczenie nadesłane przez pana Dariusza Tyspera. Można je wykorzystać, jeśli chce się przeprowadzić trening strzelecki. Dodatkowo trzeba zwracać uwagę, aby zawodnicy nie wykonywali go na stojąco lecz za każdym razem startowali do piłki.{jcomments on}

 

Organizacja i przebieg


  • Jeśli grupa treningowa jest liczna, ćwiczenie warto jest prowadzić na kilka bramek, aby zawodnicy nie mieli zbyt dużych przestojów.
  • Rozpoczyna się je od zagrania piłki przez pierwszego czerwonego zawodnika do skrajnego prawego, który odgrywa ją z powrotem. Następnie takie samo zagranie z zawodnikiem środkowym, a na koniec ze skrajnym lewym.
  • Następnie rozpoczynający ćwiczenie zagrywa prostopadłą piłkę do skrajnego prawego, który je kończy strzałem na bramkę w długi róg.
  • Po wykonaniu ćwiczenia zawodnik czerwony staje się skrajnym lewym, a skrajny lewy zajmuje miejsce środkowego odgrywającego, a dotychczasowy środkowy odgrywający staje się prawym skrajnym. Oddający strzał biegnie po piłkę i przemieszcza się na koniec kolejki, a ćwiczenie rozpoczyna kolejny zawodnik czerwony.

 

 

Rysunek 1.