{jcomments on}Wiadomo, że drużyna piłkarska składa się z większej ilości graczy niż ta, która aktualnie znajduje się na boisku. Rodzice dzieci siedzących na ławce rezerwowych (mniej grających) martwią się tym i często pytają: czy to jest uczciwe?

 

Zdarzają się sytuacje, gdy „ambitny” trener młodych zawodników zdejmuje z boiska gracza, z którego jest niezadowolony upokarzając go przy okazji. Ale są również dużo gorsze okoliczności…

 

Podczas meczu wyjazdowego trener miał ze sobą tylko 11 graczy. Kilku z nich normalnie byłoby rezerwowymi, ale w tej sytuacji rozgrzewali się przed meczem z pierwszym składem. Brakowało najlepszego zawodnika i trener bardzo nad tym ubolewał. Próbował wstrzymać jak najdłużej rozpoczęcie spotkania. Jednak zawodnik nie zjawiał się i sędzia rozpoczął zawody.

 

Kilka minut później dojechał tak wyczekiwany przez trenera gwiazdor. Ku dużemu zdziwieniu obserwujących mecz rodziców, a najbardziej ojca pewnego chłopca trener zdjął z boiska właśnie jego syna i wstawił spóźnionego zawodnika, który nie przeprowadził nawet rozgrzewki. Nawet niektórzy zawodnicy z boiska krzyczeli do swojego trenera, ze to niesprawiedliwe.

 

Chłopiec, który został zdjęty z boiska położył się na ziemi obok ławki rezerwowych i odwrócił tyłem do boiska. Przed rozpoczęciem meczu był ogromnie podekscytowany, że zagra w pierwszym składzie, że teraz nie mógł znieść upokorzenia jakie go spotkało.

 

Trenera obowiązują pewne zasady. Oto 3 z nich:

 

  • Zawsze bądź fair wobec swoich zawodników i dbaj o ich dobre samopoczucie.
  • Jeśli wpuszczasz zawodnika do gry, to daj mu sporo czasu na grę, przed zdjęciem go z boiska.
  • Zawodnik przed wejściem na boisko zawsze musi przeprowadzić rozgrzewkę, żeby się do meczu odpowiednio przygotować.

 

 

Łatwo jest zdjąć słabszego zawodnika kosztem lepszego. Ale najważniejsze dla trenera młodych graczy jest, aby ich dobro stawiać ponad wynik meczu!