Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą organizuje po raz pierwszy w Polsce Mistrzostwa Europy Diabetyków w Futsalu „DiaEuro 2023” w piłce halowej. Impreza odbędzie się w Pruszkowie, razem z piątą edycją Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej dla Diabetyków „IOB 2023”. Asystent Trenera jest patronem medialnym imprezy.

W dniach 9-11 czerwca br., w Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie odbędą się dwa wyjątkowe turnieje: po raz pierwszy oficjalnie w Polsce Mistrzostwa Europy Diabetyków „DiaEuro 2023” oraz piąta edycja Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej dla Diabetyków „IOB 2023” (Insulin on Board Cup). Organizuje je Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą, która już od 30 lat pomaga rodzinom, które na dzień muszą żyć z cukrzycą typu 1. W obu turniejach weźmie udział ok. 350 zawodników z Polski i zagranicy, m.in.: Portugalii, Bułgarii, Wlk. Brytanii, Chorwacji  — mówi Marta Ośmiańska, wiceprezes Fundacji dla  Dzieci z Cukrzycą.

mistrzostwa polski diabetykow

Europejskie Mistrzostwa Diabetyków w Piłce Halowej DiaEuro organizowane są od 11 lat. Do tej pory odbyły się między innymi na Ukrainie, czy w Słowacji.

Insulin on Board to turniej na trawie dla dzieci chorych na cukrzycę. Przyciąga rodziców,  dzieci oraz starszych diabetyków z całej Polski: Lublina, Poznania, Gdańska, Łodzi, Szczecina, a od ubiegłego roku także drużyny z zagranicy. Rok temu młodzi Chorwaci zajęli miejsca na podium

W sobotę podczas turnieju odbędzie się piknik integracyjny, na którym Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą będzie świętować 30-lecie. Będzie dużo atrakcyjnych konkursów!

– Chcemy pokazać, że sport pozwala osobom chorym na cukrzycę żyć dłużej i bez powikłań. Piłka nożna jest do tego najlepsza, bo jest najbardziej popularna w Polsce, ale również w Europie. Piłka pozwala polskim diabetykom połączyć się z Europą, a nasz tegoroczny turniej jest tego najlepszym przykładem – podkreśla Paweł Staniszewski, pomysłodawca turnieju.

Cukrzyca to nieuleczalna choroba cywilizacyjna, z którą można żyć aktywnie, zdrowo, i to na wysokim poziomie. Nacho Fernandez z Realu Madryt, Jesper Karlström z Lecha Poznań, Marcin Bułka z Nicei czy Patryk Peda ze SPAL to znani piłkarze, którzy na co dzień zmagają się z cukrzycą. Takich ludzi na całym świecie są miliony, niektórzy spotkają się na boiskach Znicza Pruszków.

Honorowy patronat nad turniejem objęli: prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza, prezydent Miasta Pruszkowa Paweł Makuch, International Diabetes Federation, Minister Sportu i Turystyki, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków.

 

PODSUMOWANIE:

Tytuł wydarzenia: 

XI Mistrzostwa Europy Diabetyków w Futsalu „DiaEuro 2023”

oraz

V Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej dla Młodych Diabetyków „Insulin On Board 2023”.

Miejsce i czas trwania wydarzenia:

9-11 czerwca 2023, Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie

Strona internetowa turnieju

https://www.diabetes-cup.com/

Program:

9 czerwca 2023 r., piątek, godz. 15 - nieoficjalne otwarcie turnieju, rozpoczęcie rozgrywek

10 czerwca 2023 r., sobota:

rozgrywki na boisku i na hali od  11.30 do 15.30,    

uroczysta prezentacja drużyn o oficjalne otwarcie turnieju: godz. 16.00

pikniki z okazji 30-lecia Fundacji dla Dzieci z Cukrzycą:  17.30 - 19.30

11 czerwca 2023 r. niedziela: 

 9:00 - 14:30 - rozgrywki

15.00 - 16.30 - ceremonia wręczenia medali

 

Organizator:

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą

ul. Szpitalna 5/16, 00-031 Warszawa

 tel. +48 793-033-013

Organizator: www.fundacja-cukrzyca.pl

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 Patronaty honorowe:

International Diabetes Federation, Minister Sportu i Turystyki, Prezydent Miasta Pruszkowa, Polski Związek Piłki Nożnej, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków

Sponsorzy:

PFRON, Medtronic, Sanofi, Novo Nordisk, Diabetyk24, Proglikemia, HTL Strefa, PIC Solution,  Nowa Stacj, Bibby, Ornsson Solution, 3TOP Kuchnie, Maram Group, Common Polska, Zdrofit, AMA-BU,