W ramach autorskiego przedsięwzięcia marki TrainerPRO pod nazwą "Rozwój Trenerów według TrainerPRO" został przewidziany szereg projektów, mających na celu wielostopniowy rozwój szkoleniowców, podniesienie wielorakich kompetencji oraz profesjonalizację pracy. Agencja analityczno-doradcza postrzega współpracę z każdym Trenerem jako proces, obliczony na wieloletnie wsparcie w różnych aspektach. Tylko w ten sposób istnieje możliwość osiągnięcia harmonijnego i obejmującego liczne obszary progresu. Dzisiaj proponujemy kolejną odsłonę warsztatów „Bramkarz jako ważna część zespołu”, które zostaną poprowadzone przez Christopha Semmlera.

Zapraszamy serdecznie do udziału Trenerów Bramkarzy, ale także szkoleniowców pracujących na co dzień z całymi drużynami, ponieważ pełna świadomość i duża czść wiedzy - dotycząca pozycji golkipera - konieczna jest każdemu Trenerowi. Na szkoleniu chętnie powitamy również osoby pragnące kształcić się w kierunku profesji Trenera Bramkarzy. Podczas warsztatów prelegent mocno skupi się na wizji postrzegania bramkarza oraz sposobie rozumienia gry na tej pozycji. Christoph Semmler, jako człowiek pracujący do tej pory w 1. Bundeslidze oraz belgijskiej Jupiler Pro League, przekaże też zasób wiedzy oraz doświadczeń, dotyczących działań bramkarza w Systemie Gry całej drużyny i różnic w zachowaniach na podstawie odmiennych koncepcji gry. Poruszone zostaną też szeroko zagadnienia treningu golkipera na tle zespołowych założeń taktycznych, analizy gry bramkarza, a także planu prowadzenia bramkarza w długofalowym procesie treningowym (seniorzy, grupy młodzieżowe).

- Po raz pierwszy spotkaliśmy się z Christophem Semmlerem wiele lat temu, gdy jeszcze był czynnym bramkarzem. Występował na niemieckich i portugalskich boiskach, a potem z powodzeniem zmienił rolę, pracując wiele lat w Borussii Mönchengladbach, ostatnio KAS Eupen, ale analizując również grę bramkarz dla reprezentacji Niemiec. Profesjonalne podejście, własny pomysł na działania bramkarza oraz fachowy styl pracy zawsze mnie przekonywały, dlatego postanowiłem zaprosić Christopha na szkolenie do Polski - wyjaśnia Marcin Gabor, pomysłodawca i osoba zarządzająca marką TrainerPRO.

Warsztaty zaplanowane są na jeden dzień, podczas którego - obok interesującego wykładu na bazie prezentacji multimedialnej - nie zabraknie analiz przy tablicy taktycznej, fragmentów filmowych obrazujących poszczególne tematy, ćwiczeń warsztatowych, jak również dyskusji inicjowanych przez prowadzącego.

UWAGA: Szkolenie będzie prowadzone w języku angielskim!

bramkarz jako wazna czesc zespolu

Oto najważniejsze informacje, dotyczące warsztatów.

I. Termin - 13.01.2020, godzina 10:00
II. Miejsce szkolenia - Warszawa
III. Czas trwania jednego dnia szkolenia – 7-8 godzin
IV. Agenda:

1. Specyfikacja pozycji bramkarza

a. rola bramkarza w zespole

b. umiejętności charakteryzujące bramkarza

2. Założenia taktyczne w działaniach bramkarza

 a. faza ofensywna

  • z piłką
  • bez piłki

b. faza defensywna

  • obrona bramki
  • obrona przestrzeni

3. Zasady procesu treningowego

a. trenuj tak, jak grasz
b. dopasowanie procesu treningowego do wieku
c. struktura i planowanie procesu treningowego (makro-, mezo-, mikrocykl)
d. metody treningowe
e. Różnice pomiędzy metodami treningowymi (zalety, wady)

4. Proces treningowy – zależny od różnych koncepcji gry

a. faza ofensywna
b. faza defensywna

5. Współpraca w sztabie trenerskim

a. wyznaczanie celów
b. podział kompetencji oraz zadania
c. codzienna komunikacja

6. Analiza gry bramkarza

a. struktura
b. narzędzia
c. komunikacja


V. Prowadzący szkolenie – Christoph Semmler

Jako bramkarz występował między innymi w 2. Bundeslidze, drugiej lidze portugalskiej, Pucharze Niemiec oraz Portugalii. Reprezentował Holstein Kiel, Borussię Mönchengladbach, Rot-Weiß Oberhausen, Wuppertaler SV oraz Belenenses. Po zakończeniu przygody bramkarskiej przez kilka lat współpracował z Niemieckim Związkiem Piłki Nożnej (DFB) jako Analityk gry bramkarzy oraz na tej podstawie tworzył profile bramkarzy. Zajmował się między innymi analizą reprezentantów Brazylii, Portugalii, Serbii oraz Grecji. Przed mistrzostwami świata 2014 oraz już podczas turnieju analizował dla bramkarzy rywali dla reprezentacji Niemiec. W latach 2013-2018 pracował w Borussii Mönchengladbach, gdzie pełnił rolę Koordynatora Trenerów Bramkarzy przy drużynach U15-U23, by w ostatnim sezonie współpracować również z bramkarzami pierwszej drużyny Borussii Mönchengladbach. W sezonie 2018/19 pracował w jako Trener Bramkarzy w belgijskim KAS Eupen.

VI. Cena szkolenia

  1. Trenerzy zarejestrowani w bazie danych marki TrainerPRO - 20% rabatu
  1. Pozostali Uczestnicy
  • 490 złotych
  1. Stałe rabaty

a. udostępnienie wydarzenia w portalu Facebook - 5%

Kwota obejmuje uczestnictwo w warsztatach, certyfikat potwierdzający udział oraz "słodki catering".
W przypadku wycofania zgłoszenia przez uczestnika do 15.12.2019, zostaje mu zwrócona cała należność. Po tym terminie 50% sumy zostaje zaksięgowane jako koszty organizacyjne.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres biura marki TrainerPRO.

Każde zgłoszenie musi zawierać:

a. personalia kandydata
b. miejsce zamieszkania (bez adresu)
c. powód chęci wzięcia udziału w szkoleniu
d. informację, skąd uczestnik dowiedział się o warsztatach (szczegółowo)

Zapraszamy!

Marka TrainerPRO zastrzega sobie prawo do zmiany terminu lub odwołania warsztatów - w tym ostatnim przypadku gwarantowany jest zwrot pełnej kwoty wpłaconej przez uczestnika.