Scouts for Football po szkoleniu przeprowadzonym w lutym tego roku z Legią Warszawa, wchodzi w nowy etap rozwoju swojej oferty kursów dla wszystkich którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu skautingu lub rozpocząć pracę w branży sportowej. Pomóc w tym mają wybitni specjaliści, którzy współpracują z działającą na rynku polskim organizacją.

 

Z początkiem roku 2018 Scouts for Football zaproponowało swoim uczestnikom miłą niespodziankę w postaci oficjalnego Kursu Skautingowego organizowanego przy współpracy z Legią Warszawa z udziałem wybitnych fachowców – takich jak Peter Hyballa, Nuno Felix, czy Lars Mrosko, który pracował m.in. dla Bayernu Monachium czy VfL Wolfsburg, gdzie z jego rekomendacji trafili m.in. Edin Džeko czy Grafite. Szkolenie, które okazało się być jednym z największych do tej pory na rynku skautingowym, okazało się sporym sukcesem. Dlatego też organizatorzy zadbali, by kolejny krok w rozwoju oferty, był rozszerzeniem możliwości zdobywania wiedzy z zakresu skautingu i analizy.

 

Akademia Skautów jest projektem, jest przestrzenią współpracy ekspertów działających w ramach Scouts for Football, klubów oraz środowisk akademickich na rzecz edukacji uczestników. Założeniem organizatorów jest, by rozszerzyć możliwość zdobywania wiedzy z jednego dwudniowego kursu, na oddzielne zjazdy. Podczas każdego z nich kursant zdobędzie wiedzę z zakresu skautingu klubowego, obserwacji zawodników na potrzeby Reprezentacji, analizy piłkarskiej oraz mentalności. Takie rozwiązanie umożliwia prelegentom większą swobodę w prowadzeniu zajęć, co przekłada się na jeszcze większy dostęp do informacji dla uczestnika zajęć.

 

 

Projekt startuje w Warszawie, a najbliższy zjazd odbędzie się już 17 i 18 marca. Osoby biorące udział w wydarzeniu spotkają się z Waldemarem Wroblem, analitykiem Legii Warszawa - Przemysławem Łagożnym oraz Goncalo Feio, który do niedawna był asystentem Kiko Ramireza – szkoleniowca pierwszego zespołu Wisły Kraków. Wcześniej pracował jako skaut i trener młodzieży w Benfice Lizbona. Był również analitykiem Legii Warszawa w sztabie trenera Henninga Berga. Waldemar Wrobel z kolei jest skautem pracującym na rzecz Niemieckiej Federacji Piłkarskiej oraz Borussii Dortmund, gdzie rekomenduje zawodników obserwowanych także w Polsce. Warto dodać, że z ramienia BVB był odpowiedzialny za sporządzanie raportów z zeszłorocznych Mistrzostw Europy U-21.

 

Program szkolenia zakłada podział na dwie części – część teoretyczną odbywającą się w sobotę oraz niedzielną część praktyczną. Podczas pierwszego dnia kursu Waldemar Wrobel wprowadzi uczestników w szczegóły pracy skauta, opowie o tym w jaki sposób obserwuje się zawodników na potrzeby Reprezentacji Niemiec, oraz jakie cechy powinien spełniać piłkarz, którym zainteresuje się Borussia Dortmund. Bardzo ciekawie zapowiada się praca z arkuszem obserwacyjnym zawodnika, gdzie każdy z elementów zostanie szczegółowo omówiony pod kątem umiejętności gracza Bundesligi. Tą część szkolenia, bardzo dobrze uzupełni wykład z Goncalo Feio. Portugalczyk, który ze Scouts for Football pracuje już regularnie od niemal dwóch lat, jest niezwykle cenionym przez uczestników ekspertem. Z jego wykładu osoby obecne na szkoleniu dowiedzą się w jaki sposób piłkarzy poszukuje Benfika Lizbona. Bardzo dużo miejsca zostanie poświęconego na temat wprowadzenia w skauting, struktury skautingowe w klubie oraz temat profilowania zawodnika i jego mentalności.

 

Niedzielna część upłynie pod znakiem warsztatów. Poprowadzi je Przemysław Łagożny, który w Legii Warszawa odpowiada za analizę i rozpracowywanie rywali. Wcześniej związany był z drużyną Mistrzów Polski jako skaut i trener grup młodzieżowych. Swoje doświadczenie uzupełniał także poprzez współpracę z hiszpańską Malagą oraz Athletic Bilbao. Umiejętności którymi na co dzień posługuje się Przemysław Łagożny, znajdą bardzo dobre zastosowanie podczas niedzielnych warsztatów, gdzie w formie dyskusji odbędzie się wspólna analiza meczu z uwzględnieniem obserwacji gracza pod kątem profilu. Organizatorzy na ten moduł przygotowali specjalną niespodziankę dla swoich uczestników. Kurs zostanie zwieńczony obserwacją na żywo spotkania pomiędzy Legią Warszawa a Wisłą Kraków.

 

 

Jeśli chcesz wziąć udział w szkoleniu, napisz na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Możesz zapisać się na zajęcia Akademii Skautów wybierając zarówno opcję jednego zjazdu, jak i pakietu dwóch najbliższych spotkań. Drugie z nich odbędzie się 7 i 8 kwietnia, a jednym z gości będzie Rafał Kubów, który opowie o mentalności zawodników.

 

Rynkowa cena jednego kursu Akademii Skautów w Warszawie wynosi 990 PLN, natomiast pakiet dwóch zjazdów to koszt 1790 PLN. Organizatorzy w ramach współpracy przygotowali specjalną zniżkę dla pierwszych 5 osób, które zgłoszą się na kurs, powołując na Asystenta Trenera. Dzięki niej za jedno szkolenie zapłacisz 890 PLN a za dwa kursy 1690 PLN. Szczegóły propozycji uzyskasz u organizatorów.

 

Informujemy, że liczba miejsc jest ograniczona.