Już w najbliższych dniach Polska będzie gospodarzem Młodzieżowych Mistrzostw Europy. W Tychach, Krakowie, Lublinie, Gdyni, pojawią się młodzi zawodnicy, którzy są łakomym kąskiem dla wielu renomowanych klubów. Na stadionowych trybunach, wśród kibiców zasiądą także skauci, którzy będą obserwować umiejętności i potencjał młodych reprezentantów.

 

 

Z tej okazji specjaliści ze Scouts for Football przygotowali wyjątkową ofertę dla każdego, kto chciałby zdobyć wiedzę z zakresu skautingu. Kurs Scouts for Football odbywający się w trakcie UEFA Euro U21, będzie świetną okazją do spotkania się z fachowcami, zdobycia od nich wiedzy, oraz obserwacji spotkań na żywo.

 

Podział na dwa moduły

Kurs odbędzie się w formule dwuczęściowej. Pierwsza z nich odbędzie się 18 czerwca w Tychach, a okazją będzie spotkanie młodzieżowych drużyn Niemiec i Czech. Obserwacja Młodzieżowych Mistrzostw UEFA Euro U21 na żywo, jest częścią szkolenia a każdy z uczestników ma zagwarantowany bilet na mecz. Przed spotkaniem odbędzie się część szkoleniowa, której głównym prowadzącym będzie skaut Borussii Dortmund – Waldemar Wrobel. Swoją pracę w futbolu rozpoczynał od prowadzenia drużyny Rot-Weiss Essen jako szkoleniowiec. Ciekawostką jest, że ukończył kurs trenerski w niemieckiej DFB wspólnie z obecnym menadżerem Liverpoolu – Jurgenem Kloppem, z którym po dziś dzień pozostaje w bardzo bliskich relacjach. W 2014 roku Waldemar Wrobel opuścił zespół z Essen, przechodząc do drużyny z Dortmundu, dla której obserwuje zawodników na potrzeby pierwszego zespołu. Dodatkową funkcją sprawowaną przez eksperta Scouts for Football, jest współpraca z Niemiecką Federacją, dla której obserwuje kandydatów do gry w narodowych barwach w kategorii wiekowej U-17 i U-19. Podczas szkolenia w ramach UEFA Euro U-21, zapozna uczestników z pracą nad arkuszem obserwacyjnym wykorzystywanym w pracy z BVB oraz Federacją Niemiec, tajnikami swojej pracy, oraz systemem skautingowym funkcjonującym w Niemczech.

 

 

Drugi moduł będzie miał miejsce tydzień później. Spotkamy się w dniach 24 i 25 czerwca w Krakowie, by wspólnie obserwować spotkanie drużyny Niemiec, która w tym terminie zmierzy się z Włochami. Część edukacyjna zostanie poprowadzona przez duet pracujący na co dzień w sztabie trenerskim Wisły Kraków. Pierwszym ekspertem, będzie Gonçalo Feio – Portugalczyk, który w wieku 16 lat został trenerem grup młodzieżowych Benfiki Lizbona, łącząc swoją funkcję z zadaniami skauta. Jednym z jego wychowanków jest Renato Sanches, który przed rokiem wzmocnił drużynę Bayernu Monachium, oraz był jednym z objawień Mistrzostw Europy rozgrywanych na terenie Francji. Trener Feio po przyjeździe do Polski związał się z Legią Warszawa, gdzie po okresie pracy w klubowej Akademii, został jednym z asystentów Henninga Berga. Następnie przeprowadził się do Krakowa. Od 2016 roku związany jest z Wisłą Kraków. Po sukcesach trenerskich z rocznikiem U17, wspiera trenera Kiko Ramireza w prowadzeniu pierwszej drużyny.

 

 

Trzecim z prowadzących szkolenie ekspertów, będzie Mariusz Kondak. Analityk Wisły Kraków jest związany z pracą trenerską i skautingową od 20. roku życia. W tym czasie współpracował między innymi z rosyjskim Instatem, oraz wspierał działania skautingowe niemieckiego FSV Mainz. Był również jednym z asystentów Macieja Bartoszka w Chojniczance Chojnice, skąd trafił do prowadzonej przez Dariusza Wdowczyka krakowskiej Wisły. Dziś swoją wiedzą i doświadczeniem wspiera drużynę dowodzoną przez trenera Ramireza. Mariusz Kondak społeczności piłkarskiej w Polsce zaprezentował się także jako twórca strony Czytam Grę, gdzie w przygotowanych samodzielnie materiałach przybliża tematykę piłkarskiej analizy. Podczas kursu skautingowego na licznych przykładach zaprezentuje uczestnikom szkolenia fachowe rozpracowanie zespołu, skupiając się przy tym na pokazaniu znaczenia gry zespołowej, dla zrozumienia indywidualnych umiejętności zawodnika.

 

 

Zapisy na Kurs Scouts for Football organizowany podczas UEFA Euro U21

Aby zapisać się na kurs skautingowy, wystarczy skontaktować się pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Możesz zapisać się na obydwa moduły w cenie 1490 PLN, lub też na wybrany przez siebie termin. Cena udziału w jednodniowym szkoleniu w Tychach, wraz z obserwacją meczu Niemcy vs. Czechy, wynosi 660 PLN. Zagwarantowanie miejsca na dwudniowym kursie w Krakowie, połączonym z obserwacją spotkania Włochy vs. Niemcy wynosi 990 PLN. Ilość miejsc jest ograniczona do 20.

 

 

Uprzejmie informujemy, że jesteśmy patronem kursu organizowanego przez Scouts for Football. Każdy z uczestników po ukończeniu szkolenia, otrzyma dyplom potwierdzający nabycie umiejętności w trakcie kursu, oraz najnowszy numer Asystenta Trenera. Zapraszamy do udziału!