W imieniu Colina Reid'a mamy przyjemność zaprosić do Częstochowy na Football Workshop – pierwszy w Polsce kurs wzorowany na angielskich zajęciach, które zdobyły sobie uznanie wśród trenerów na całym świecie.

 

Kurs będzie wprowadzeniem do bardzo obszernego tematu jakim niewątpliwie jest zawód trenera. Zaprezentowane zostaną różnego typu rozwiązania wykorzystywane w treningu piłkarskim młodzieży w wieku 7–16 lat.

 

Do Częstochowy organizatorzy zapraszają zarówno trenerów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę jak również tych, którzy dzięki swojej pracy i umiejętnościom osiągnęli najwyższy poziom zaawansowania. Podczas Football Workshop Colin Reid zaprezentuje to, co jest fundamentem dla wszystkich trenerów począwszy od instruktora (level 1) poprzez level 2 i 3 a kończąc na UEFA A w Anglii. Będzie można zobaczyć w skrócie, jaką drogę szkoleniową pokonują angielscy trenerzy podczas kursów organizowanych przez FA.

 

Co organizatorzy chcieliby przekazać Wam w Częstochowie?

Każdy powinien posiąść umiejętności prowadzenia treningu dla grupy młodzieżowej bez względu na liczbę zawodników. Organizatorzy chcą przekonać Was jak ważny jest styl prowadzenia zajęć, umiejętność odpowiedniego reagowania na wydarzenia, sposób przekazywania wiedzy tak, aby zawodnicy potrafili uzyskać z zajęć maksimum korzyści.

 

Football Workshop będzie miał na celu przekonanie jak ważne jest właściwe ustalenie hierarchii, w której to zawodnik jest najważniejszy, a my jesteśmy dla niego.

 

Trener powinien zrozumieć struktury treningowe i nauczyć się je wykorzystywać, a przede wszystkim umiejętnie planować zamiast kopiować. Pokazanych zostanie wiele przydatnych narzędzi trenerskich, które muszą być wykorzystywane w przekazywaniu wiedzy.

 

Kursy są ukierunkowane na podniesienie kwalifikacji praktycznych trenerów – organizatorzy wychodzą z założenia, że tak jak jeździć samochodem nie nauczymy się spędzając czas tylko na sali wykładowej lub placu manewrowym, tak umiejętności trenerskich nie zdobędziemy tylko podczas wykładów – trzeba spotkać się na boisku.

 

Football Workshop oparty będzie na wspólnej dyskusji, analizie i wymianie różnych poglądów albowiem każdy z trenerów jest inny. Wszyscy mają jednak wspólny cel – stworzyć jak najlepsze warunki dla rozwoju zawodników.

 

Zajęcia powinny rozwinąć wszystkich jako trenerów, którzy będą mieli umiejętności do zaplanowania własnego treningu dla każdej grupy młodzieżowej, tak aby wszyscy bez względu na liczbę mogli w nim uczestniczyć.

 

Organizatorzy mają nadzieję, że wpłynie to na lepszą współpracę na linii trener – zawodnik dzięki której każda ze stron uzyska maksymalne korzyści.

 

Football Workshop będzie prowadzony w oparciu o wypracowane i udoskonalone przez wiele lat metody stosowane przez angielską federację piłki nożnej, uzupełnione przez pasję i zaangażowanie wszystkich prelegentów.

 

Mamy nadzieję, że będą to bardzo owocne dwa dni.

 

Prelegenci

Colin Reid

Trener z licencją UEFA A.

Twórca Reid Football Development – organizacji szkolącej trenerów w Wielkiej Brytanii i za granicą (współpracował m.in. z włoskim związkiem piłki nożnej). W swojej pracy szkoleniowej skupia się na doskonaleniu akademii piłkarskich pod względem bezpieczeństwa dzieci i postępowania w razie urazu.

Podczas swojej 25 letniej kariery pracował w wielu klubach między innymi: Leyton Orient FC, Charlton Athletic, Tottenham Hotspurs, Stevenage Borough FC, West Ham United.

Colin Reid oraz jego zespół trenowali wielu czołowych zawodników wśród których byli: Peter Crouch, Ledley King, Jermain Defoe, Glenn Johnson, Scott Parker, Kieran Richardson, Nicky Shorey Mark Noble, James Tomkins, Michael Kightly.

 

Christopher Brazell

Trener

Obecnie pracuje w Norwich City Football Club. Poprzednio współpracował między innymi z takimi drużynami jak FC Köln oraz Borussia Dortmund.

 

Jacek Pobiedziński

Prowadził następujące zespoły młodzieżowe:

London Eagles FC U8, U9, U13, U14, U15, Whetston Rangers U16 oraz Ruslip Rangers U16.

Jego doświadczenie w seniorskiej piłce nożnej to trenowanie drużyn Laverstock Green FC, Colney Heat FC. Obecnie przygotowuje amatorską reprezentację Polski do nieoficjalnych Mistrzostw Świata.

 

Piotr Baster

Trener z wieloletnim doświadczeniem uzyskanym podczas pracy w wielu angielskich klubach piłkarskich. Posiada licencję FA UEFA B. Pracował między innymi jako główny trener żeńskiego zespołu Crystal Palace, trener w Arsenal Development Centre, Middlesex County (U9 i U10), główny trener w klubie London Eagles, North West London. Prowadzi zajęcia piłki nożnej dla uczniów szkół podstawowych w Londynie.

 

Program

SOBOTA / 9 KWIETNIA 2016

09:00 - 10:15 Rejestracja

10:15 - 10:30 Otwarcie konferencji

Jan Benigier, Śląski Związek Piłki Nożnej, Tomasz Zabielski All About Football

10:30 - 12:30

COLIN REID / Teoria

Colin Reid System Szkoleniowy - Moja filozofia

Momenty w czasie gry - 4 momenty wraz z przejściami

Ćwiczenia treningowe oraz ich formy - stała, zmienna, nieprzewidywalne

Style trenerskie i metody interwencji trenera w czasie sesji - formuła interwencji

Zasady poszczególnych faz gry:

(atak – obrona, obrona-atak, oraz przejścia pomiędzy atakiem a obroną)

związane z meczem oraz trenowaniem / szkoleniem

12:30 - 14:00 Lunch

COLIN REID / Praktyka / asystenci Piotr Baster, Jacek Pobiedziński

7-10 lat drużyny grają 5 × 5 / 7 × 7 zawodników Junior F, E (żaki, orliki)

14:00 - 14:40 Techniczne zajęcia ( bez przeciwnika ) - perfekcyjna kontrola piłki

14:40 - 15:30 Techniczne zajęcia ( z przeciwnikiem ) - w grach lub ćwiczeniach

15:30 - 15:45 Przerwa

15:45 - 16:35 Małe gry (SSG) / gry zadaniowe

16:35 - 17:00 Podsumowanie dnia/pytania i odpowiedzi

 

NIEDZIELA / 10 KWIETNIA 2016

COLIN REID / Praktyka / asystent Christopher Brazell / 11-12 lat, drużyny grają 9 × 9 zawodników Junior D ( młodziki )

10:00 - 10:40 Zaawansowane ćwiczenia techniczno-taktyczne. (ATP)

10:40 - 11:30 Zajęcia drużynowe

11:30 - 11:45 Przerwa

11:45 - 12:30 Małe gry (SSG) / gry zadaniowe

12:30 - 14:00 Lunch

COLIN REID / Praktyka / 13-15 lat, drużyny grają po 11 zawodników Junior G (trampkarze)

14:00 - 14:40 Trening funkcjonalny

14:40 - 15:30 Wzorce, schematy - dośrodkowanie i strzał

15:30 - 15:45 Przerwa

15:45 - 16:35 Fazy gry / 11 vs 11 - zajęcia praktyczne

16:35 - 17:00 Podsumowanie dnia / pytania i odpowiedzi

17:00 - 18:00 Football Workshop - kolejne edycje/propozycje

Zakończenie, wydawanie certyfikatów

 

Ceny biletów

250 pln bilet dwudniowy

150 pln bilet sobota

150 pln bilet niedziela

200 pln bilet dwudniowy (kobiety)

100 pln bilet sobota (kobiety)

100 pln bilet niedziela (kobiety)