7 marca 2015 r. miała miejsce bardzo udana zdaniem wykładowców, gości oraz słuchaczy konferencja szkoleniowa, która odbyła się w Hotelu Arsenal Palace oraz na boiskach historycznego Stadionu Śląskiego w Chorzowie. „Asystent Trenera” był partnerem tego przedsięwzięcia.

 

Konferencja była organizowana po raz 4. i była rekordowa pod wieloma aspektami. Drugi raz z rzędu nie było wolnych miejsc na sali, na której zasiadło 380 trenerów, autorami prelekcji byli czterej zagraniczni mówcy o wysokiej renomie, a wśród gości byli dyrektorzy sportowi największych polskich Akademii (m.in. Richard Grootscholten), naukowcy (dr Władysław Szyngiera), przedstawiciele mediów (m.in. Paweł Czado, Gazeta Wyborcza), czołowi polscy sportowi blogerzy (m.in. Maciej Szeliga - Futbologikapl) oraz działacze sportowi (m.in. Tomasz Zabielski).

 

Tematem konferencji było podejście do szkolenia piłkarzy w wieku 7–13 lat na podstawie praktyk klubów i związków europejskich (Niemiecki Związek Piłki Nożnej, Sparta Praga, Soccer Services Barcelona, Red Bull Salzburg). Część merytoryczna była złożona z 4 wykładów, następnie miała miejsce rozmowa moderowana wszystkich prelegentów, a na końcu odbyły się 3 zajęcia praktyczne.

 

Zapraszamy na fotorelację z konferencji.