Wsparcie juniorów to największa pasja mojego życia. W ostatnim roku pracowałem mentalnie z ponad 100 młodymi sportowcami oraz blisko 100 godzin spędziłem na sali warsztatowej jako trener mentalny. Ciągle się rozwijam, nieustannie doświadczam i cały czas obserwuję młodych ludzi, aby w jak najbardziej holistyczny sposób wesprzeć realizację ich sportowych marzeń.

Z perspektywy czasu widzę, że techniki budujące pewność siebie, motywację, koncentrację są ważne. Pokazywanie, jak skutecznie przekuwać porażki w sukces jest kluczowe. Budowanie mentalności sportowego mistrza jest niezbędne. Ale w tym wszystkim brakuje jeszcze jednego elementu. Elementu niedocenianego i często pomijanego przez juniorów oraz ich rodziców. Elementu, który często decyduje o tym, czy młodzi sportowcy sięgają po swoje sportowe cele, zaczynają osiągać ponadprzeciętne rezultaty, czy przy pierwszych trudnościach po prostu odpuszczają.

Dzisiaj tym brakującym elementem mentalnej układanki jest dla mnie NAŁADOWANE ENERGETYCZNIE CIAŁO. Ciało dające wewnętrznego powera, aby móc nie tylko wystartować, ale również każdego dnia konsekwentnie działać. Nie na pół gwizdka, ale na 100%. Nie jak większość, ale jak nieliczni – na najwyższych obrotach. Naładowane energetycznie ciało to nie tylko większe zaangażowanie, wyższy poziom koncentracji. To także większa pewność siebie i łatwiejsze przełamywanie momentów strachu oraz niepewności.

Wysoka energetyka ciała jest kluczem. A kiedy połączymy ją z pasją do tego co robimy oraz mentalnie będziemy trenować nasz umysł, zaczniemy sięgać po więcej i osiągać znacznie więcej. Jedni (często nieświadomie) ten aspekt pomijają. Inni doskonale wiedzą, że w całej tej sportowej układance każdy element ma znaczenie.

Dlatego bądź świadomym sportowcem, świadomym rodzicem juniora i każdej dnia ładuj jego wewnętrzne baterie. A ja, jako trener mentalny juniorów, w kolejnych artykułach pokażę Tobie sprawdzone techniki, sposoby, jak to skutecznie zrobić. Wszystko po to, abyś z tego roku i kolejnych lat wycisnął maksimum. Umowa stoi?

AUTOR:

Karol Ciborowski

Trener Mentalny Juniorów. Motywujący i inspirujący, ale przede wszystkim podążający za swoją pasją i realizujący swoją misję, jaką jest odkrywanie potencjału drugiego człowieka. W swojej pracy koncentruje się przede wszystkim na rozwoju dzieci i młodzieży, ponieważ jest przekonany, że siła treningu mentalnego może zmienić ich całe przyszłe życie. Współpracuje m.in. z młodymi piłkarzami Legii Warszawa, Jagiellonii Białystok oraz łyżwiarkami figurowymi kadry narodowej.

Fanpage: https://www.facebook.com/KarolCiborowskiTrenerMentalnyJuniorow/