{jcomments on}Poniżej przedstawiliśmy proste do wykonania ćwiczenie, dzięki któremu możesz popracować ze swoim bramkarzem nad odpowiednią pracą nóg przy atakowaniu piłki. Do wykonania tego ćwiczenia będziesz potrzebował 2 pachołki, 2 piłki i 2 zawodników (oprócz bramkarza oczywiście).

 

 

Zacznij z bramką zrobioną z dwóch pachołków ustawionych w odległości 7,5 m od siebie. W bramce jest bramkarz, a po każdej stronie bramki w odległości 11 metrów od niej znajduje się zawodnik z piłką (rysunek 1). 

 

 

Rysunek 1.

 

Jeden z zawodników rozpoczyna ćwiczenie podając do bramkarza. Zagranie to ma być łatwe do obrony, może to być też rzut ręką (rysunek 2).

 

 

Rysunek 2.

 

Bramkarz podaje wybronioną piłkę z powrotem do tego zawodnika i odwraca się, aby otrzymać podanie od drugiego zawodnika (rysunek 3).

 

 

Rysunek 3.

 

Po wyłapaniu podania drugiego zawodnika bramkarz oddaje mu piłkę i relaksuje się. To ćwiczenie nie może być intensywne, gdyż chodzi w nim bardziej o pracę stóp i wyjście do piłki. Po pierwszej serii podań zmienia się sposób zagrywania piłki. Kolejne serie po 5 podań od każdego zawodnika to zagrania:

 

  • tylko po ziemi,
  • górą do rąk,
  • dołem, tak, aby bramkarz musiał rzucić się do piłki,
  • górą, w taki sposób, żeby bramkarz łapał w wyskoku.

 

Łącznie każdy zawodnik zagrywa bramkarzowi piłkę 25 razy. Bardzo ważnym elementem niezbędnym do wykonywania tego ćwiczenia są pachołki. Pomagają one położyć nacisk na właściwe atakowanie piłki przez bramkarza i właściwą pracę nóg.